Zobacz również

Jakie worki na gruz wybrać?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Usunięcie gruzu i innych odpadów pobudowlanych i poremontowych jest często sporym problemem, ale jeżeli ma się pod ręką specjalne worki na gruz, sprzątanie staje się znacznie prostsze. Jakie z nich warto wybrać?

 

Worki na gruz i inne odpady można zakupić bez problemu w popularnych marketach budowlanych oraz w sklepach internetowych. Wybór jest spory, dlatego też jeżeli nigdy wcześniej nie stosowało się tego rodzaju worków, można mieć problem z ich doborem.

 

Rodzaje worków na gruz

Worki na gruz produkowane ssą przede wszystkim w wytrzymałego polipropylenu PP – są to worki brezentowe, które dzięki swojej konstrukcji są bardzo odporne i nadają się do gromadzenia różnego rodzaju gruzu budowlanego i innych odpadów. W sprzedaży dostępne są również foliowe worki na gruz, które produkowane są z grubszej folii odpornej na rozrywanie, niemniej jednak są one mniej trwałe od worków brezentowych.

 

Jaka pojemność?

W sprzedaży znaleźć można worki na gruz w pojemności od około 50 litrów do około 250 litrów. Nie zawsze jednak wybieranie największych jest najlepszym wyborem, ponieważ istnieje wtedy większe ryzyko, że worek się rozerwie, ponadto także wypakowany aż po brzegi będzie bardzo ciężki i jego wyniesienie może stać się trudne. Najlepiej wobec tego kupić worki o średniej pojemności i sprawdzić, jak będą się sprawowały.

 

Odpady w workach „big-bag”

Warto również wspomnieć o jeszcze jednej opcji – workach typu „big-bag”. Są to solidne worki brezentowe, które są przeznaczone do pakowania do nich takich odpadów jak gruz, ziemia, odpady zielone, odpady poremontowe i innego rodzaju śmieci.

 

Worki „big-bag” dostępne są w pojemnościach 1 oraz 2 ton oraz wymiarach standardowych 88x 88 x 80 cm lub 96 x 96 x 115 cm. Wynajem tego rodzaju worków oferują firmy zajmujące się wywozem odpadów – można wtedy otrzymać worek wraz z usługą jego wywiezienia z posesji. Warszawa jest jednym z miast, gdzie można zamówić takie worki na gruz razem z wywozem – wystarczy tylko zadzwonić, a pracownicy firmy przyjadą i odbiorą śmieci.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy